Manuálna terapia

Manuálna terapia je holistická liečebná metóda, ktorá sa zameriava na liečbu problémov pohybového aparátu tela. Využívajú ju kvalifikovaní terapeuti, ktorí pomocou ručne vykonávaných techník pracujú na zlepšení funkcie kĺbov, svalov a mäkkých tkanív. 

Cieľom manuálnej terapie je zmiernenie bolesti, zvýšenie rozsahu pohybu a podpora prirodzených liečebných procesov tela. Táto terapia sa často využíva na liečbu bolesti chrbta, krku a kĺbov. Je účinná pri športových zraneniach, chronických bolestiach a problémoch s držaním tela. 

Počas liečby môže terapeut použiť rôzne techniky, ako sú mobilizácia, manipulácia a masáž. Dôležitá je pravidelná liečba, aby sa dosiahli dlhodobé výsledky. Manuálna terapia nielen lieči symptómy, ale tiež odhaľuje a koriguje príčiny problémov. Pomocou tejto metódy je možné zlepšiť držanie tela, svalovú silu a celkovú pohodu. Manuálna terapia je prirodzená, bezbolestná a bezliečivá alternatíva na liečbu bolesti a obmedzenia pohybu.

Ako prebieha terapia?

1. Zistenie kontraindikácii - cieľom týchto testov je určiť, či existujú stavy alebo ochorenia, ktoré znemožňujú použitie konkrétnej liečby.
2. Neurodinamické vyšetrenie - tieto vyšetrenia sú zamerané na hodnotenie funkcie a pohyblivosti nervového systému, najmä na skúmanie napätia a pohyblivosti nervov. Tieto testy pomáhajú identifikovať zdroje nervových bolestí a dysfunkcií.
3. Vyšetrenie kĺbov -  vyšetrenia zahŕňajú posúdenie stavu a funkcie kĺbov a identifikáciu možných problémov, ako sú zranenia alebo zápaly. Tieto vyšetrenia pomáhajú pri presnom stanovení diagnózy a určení vhodnej liečby.
4. Funkcionálne testy svalov -  sú to vyšetrenia, ktoré hodnotia výkonnosť a funkčnú schopnosť svalov v rôznych pohybových vzoroch alebo funkčných situáciách. Tieto testy pomáhajú identifikovať svalové dysfunkcie a potenciálne nedostatky vo výkonnosti.
Po analýze týchto testov sme schopní presne určiť príčiny daných problémov, aby sme mohli bezbolestne a dlhodobo odstrániť ťažkosti.
5. Liečby - korekcia kĺbov, masáž, bankovanie, mobilizácia alebo iné techniky.

zbavte sa zbytočných ťažkostí

...cielené, bezbolestné liečby, moderné techniky, skúsení terapeuti